Gręžtiniai pamatai

Numatytose vietose pagal projektą išgręžiame numatyto skersmens ir gylio skyles (toliau poliai). Poliai gręžiami iki stabilaus grunto. Į išgręžtus polius surenkamos metalinės armatūros konstrukcijos (plieniniai arkasai), kurios užpilamos specialiu prekiniu betonu.
Ant įbetonuotų polių plieninių karkasų renkamas pamatų rostverkų armatūros karkasas. Šis karkasas gali būti standartinis arba apšildytas iš vidaus. Surinkta konstrukcija apjuosiama specialiais klojiniais (dirbame su DOKA, ALTRAD klojinių sistemomis). Klojinių sistemos užtikrina estetišką, tolygų pamatą.
Įrengiant gręžtinius arba polinius pamatus, svarbu pradėti nuo tinkamo grunto pasiruošimo. T.y. gruntas pamatams turi būti nulygintas iki tinkamo aukščio bei atitinkamai sutankintas. Taip pat svarbu įvertinti gręžiamo poliaus gylį. Poliaus gylį įtakoja gruntas ir jo sabilumas, gruntiniai vandenys bei pačio statinio konstrukcija.
Pamatų įrengimo greitį apsprendžia tinkamas išankstinis pasiruošimas, bei tinkamas klojinių sistemos pasirinkimas. Mes dirbame tik su patikrintom ir save pateisinusiom pamatų klojinių sistemomis. Tai užtikrina kokybišką pamato konstrukciją bei puikų estetinį pamato vaizdą.

Juostiniai pamatai

Sienų juostiniai pamatai daromi monolitiniai ir surenkamieji. Monolitiniai betoniniai ir gelžbetoniniai juostiniai pamatai daromi tais atvejais, kai surenkamosios konstrukcijos pasirodo neracionalios arba jų neįmanoma įrengti. Surenkamųjų pamatų konstrukcijos daromos iš gelžbetoninių ir betoninių elementų, kurie gaminami gamyklose arba liejami vietoje klojinių pagalba.
Juostinių pamatų surenkamosios konstrukcijos susideda iš dviejų elementų: betoninio ar gelžbetoninio pado bloko (papėdės) ir betoninių pamatų blokų, kurie kartu gali būti ir rūsio siena.
Ant pado blokų pilamas ne žemesnės kaip M50 markės skiedinys ir paskui montuojami pamatų blokai. Skiedinio sluoksniu išlyginus nelygumus, ištaisius nuokrypius, elementai tolygiau perduoda vienas kitam slėgi. Ant pirmos blokų eilės užpylus skiedinio, dedama antra eilė ir t. t. Jie dedami taip, kad gretimų blokų vertikalios siūlės nesutaptų. Tokia siena būna standesnė. Vertikalias siūles pripildžius skiedinio, visa siena tampa monolitine. Sienų sankirtose ir pastato kampuose blokai taip pat perrišami, t.y. vertikalios siūlės nesutapdinamos, kad rūsio sienos sudarytų standžią erdvinę sistemą.