Poliruoto betono sprendimai

Pramoniniuose objektuose ar viešuose erdvėse, kur didelis betono grindų apkrautumas (vyksta nuolatinis judėjimas) betonas poliruojasi savaime. T.y. veikiamas transporto ar pėsčiųjų. Taip betoninės grindys nuolat dyla – prastėja prekinė išvaizda bei eksploatacinės savybės. Norint to išvengti, optimalus sprendimas – betono paviršiaus poliravimas, nuimant silpną sluoksnį (kalciniai junginiai, purvas bei nelygumai) bei impregnuojant betoną specialiomis priemonėmis, kurios iš esmės pagerina betono charakteristikas. Praktika rodo, kad šios priemonės pasitvirtino ir betono grindų tarnavimo laikas ženkliai pailgėjo.

Pagrindiniai faktoriai:

 • Poliruojant betonines grindis, pašalinami nelygumai, mikro trūkimai, kurie didina dilimą.
 • Poliruojant pašalinamas silpnas betono sluoksnis (betono pienelis).
 • Apsauga nuo pratekėjimo. Betonines konstrukcijas dauguma atvejų galima įrengti virtuvėje ar vonioje. Tokiu būdų galimos besiūlės grindys, kurios beveik nepraleis skysčių ir jas bus patogu prižiūrėti.
 • Gerai paskirsto ir ilgai išlaiko šilumą. Betoninės grindys yra idealios kai norima šildomų grindų. Įšilęs betonas ilgai atiduoda šilumą ir yra puikus radiatorius. Ant šildomų grindų išlieti skysčiai greičiau išgaruoja, lyginant su tekstile, medžiu ar laminatais. Be to išvengiama sluoksnių mažinančių šilumos perdavimą.
  Apsauga nuo mikroorganizmų. Betoninės grindys, įrengtos be siūlių bei nupoliruotos beveik neturi nelygių vietų ar tarpų, kur galėtų užsilaikyt nešvarumai ar drėgmė (lyginant su plytelėmis, laminuotomis grindimis ar parketu). Taip nešvarumus lengviau pašalinsite. O užsisenėję nešvarumai gali būti pelėsio ar kitų kenksmingų mikroorganizmų augimo terpė.
 • Nepaprastas tvirtumas. Betonas nuo seno gerai žinomas, kaip nepaprastai tvirta medžiaga. O poliravimo proceso metu, pašalinami paviršiaus nelygumai bei silpnesnį viršutinį sluoksnį, betoninių grindų atsparumas dilimui ženkliai padidėja. Paviršius papildomai gali būti sustiprintas specialių priemonių pagalba.
 • Daugiau šviesos – mažesnės išlaidos. Poliruotas paviršius yra blizgus – tai reiškia gerai atspindi šviesą. Tokiu būdu poliruotos betoninės grindys yra kaip didžiulis veidrodis, kurios atspindi krintančią šviesą po visą patalpą. Daugiau šviesos reiškia mažesnes išlaidas apšvietimui.
 • Betono šlifavimas – Betono lyginimas. Šiurkštus betono paviršiaus šlifavimas (šveitimas), kurio metu pašalinami nešvarumai, pažeidimai bei nelygumai, bei pasiekiamas pageidaujamas betono vaizdas.
 • Betono dažymas – tonavimas įsigeriančiais dažais. Dažymas atliekamas atsidarius betono poras, prieš cheminį impregnavimą. Reakcija vyksta 12-24h. Dažas įsiskverbia į betono poras ir lieka betone.
 • Betono cheminis impregnavimas (paviršiaus kietinimas). Cheminis betono paviršiaus apdorojimas (paviršius chemiškai sutvirtinamas) – kuo kietesnis betonas, tuo geresni poliravimo rezultatai bei eksploatacinės savybės,
 • Etapinis betono poliravimas. Etapinis poliravimas deimantinėmis abrazyvinėmis priemonėmis, pastoviai pereinant prie švelnesnių abrazyvinių priemonių), kol išgaunamas pageidaujamas rezultatas,
 • Betono cheminis impregnavimas (apsauga). Užnešamos specialios apsauginės ir betoninių grindų charakteristikas gerinančios priemonės.

Galutiniam rezultate gaunamos betoninės grindys, kurios ženkliai skiriasi savo išvaizda bei techninėmis (eksploatacinėmis) savybėmis. Svarbu pažymėti, kad betono poliravimas – puikus sprendimas senų betoninių grindų atnaujinimui!

Nuo seno betono elementai naudojami kaip interjero detalės. Pvz.: betoninės grindys namie, garaže, nepaslėptos betoninės sienos ar lubos (pramoninis dizainas). Tačiau šiais laikais tokie sprendimai ypač populiarūs. Stengiamasi palikti kuo daugiau matomų betono (gelžbetonio) elementų (pvz.: Kauno „Žalgirio arena“). Tokiu atveju galimas dvejopas betono apdirbimas: natūralus betonas (pilkos spalvos, nehomogeniškas) arba poliruotas betonas (blizgus, lygesnis, gali būti su išryškintais akmenukais).

Šie sprendimai puikiai dera kartu. T.y. poliruotos, žvilgančios betoninės grindys puikiai dera su nepoliruoto betono elementais. Taip pat betonas puikiai dera su medžio ar metalo elementais.

Ilgametė ir sertifikuota patirtis

2008

Patirtis nuo

12

Specialistų komanda

473000

Kvadratinių metrų

145

Klientų

Kontaktai

Vytenis

Sąmatininkas-technologas

sales@tatoma.lt

+370 640 70526

Gaižiūnų g. 4, Kaunas

GAUKITE PASIŪLYMĄ

Pateikti užklausimą